دستور شل لینوکس برای تغییر نام یک فایل یا فولدر

دستور شل لینوکس برای تغییر نام یک فایل یا فولدر

در بسیاری از موقعیت ها، ناید نام یک فایل یا یک فولدر را از طریق شل لینوکس تغییر بدهید. برای تغییر نام یک فایل یا یک فولدر در شل لینوکس باید از دستور mv استفاده کنید.

برای نمونه:

mv log apache-log.txt

قطعه اول نام دستور یعنی mv است. قطعه دوم نام فایل یا فولدری است که می خواهیم نام آن را تغییر بدهیم و قطعه سوم نام جدیدی است که می خواهیم انتخاب کنیم. در شکل زیر مشاهده می کنید که فایل log را روی دسکتاپ داریم و دستور تغییر نام را هم نوشته ایم.

تغییر نام فایل یا فولدر در لینوکس

و سپس کلید enter را می زنیم تا دستور اجرا شود که نتیجه تغییر نام فایل یا فولدر مورد نظر است.

تغییر نام فایل یا فولدر در لینوکس

نظرات

مدت زیادی بود که منتظر مقالات خوب شما بودم، راستش رو بخواین کم کم داشتم نگرانتون می شدم
می‌دونم که جای مناسبی نیست اما به ناچار سوالم رو اینجا مطرح می‌کنم
مدتی است که می خوام از خروجی یک ماژول مانند statistics درون محتوای یک نود دسترسی داشته باشم به گونه ای که فقط عدد رو نشون بده بدون عنوان مثلاً به جای "دیدگاه‌ها: 293" فقط عدد "293" نشان داده بشه
ممنون می‌شم اگه یه راهنماییم بکنین
اگه امکانش هست درمورد نحوه نمایش خروجی یک ماژول در حالت کلی مقاله یا کتابی رو معرفی کنید

تصویر admin
مجتبی خان، از لطف شما ممنونم. ناچار بودم که مدتی برای یک پروژه تحصیلی سایت را به روز نکنم ولی کامنت ها و ایمیل ها را پاسخ می دادم. از اینکه از سایت بازدید می کنید تشکر می کنم. به صورت واضح متوجه موقعیتی که در آن قرار دارید نشدم. ولی به ترتیب راه حل های زیر را در نظر می گیرم. در صورتی که بتوان داده ها را با views نمایش داد، از آن استفاده می کنم به صورت صفحه و یا بلاک. بعضی وقت ها ممکن است با استفاده از ماژول پنلز و سی تولز بتوان تغییرات را اعمال کرد و یا حتی از ترکیب پنلز و ویوز. راه حل های بعدی برنامه نویسی هوک ها هستند برای تغییر خروجی با استفاده از کد نویسی. راه حل های دیگر که مناسب نیستند هم در مرحله های بعدی استفاده می شوند.

ممنون از حسن توجه ای که به کاربران سایت دارید
در این مورد من می خواستم آمار بازدید کنندگان هرمطلبی رو بتونم در قسمت بالای هر node ودر قسمت submited نشان دهم ، به طور مثال:
نویسنده (نوشته شده توسط):..... زمان(تاریخ):....... آمار بازدیدکنندگان: "393"
البته با فعال سازی ماژول statistics به طور پیش فرض آمار بازدیدکنندگان در قسمت پایین هر node نشان داده می‌شود

تصویر admin
اگر با ماژول panels کار کرده باشید، از این دست تغییرات میتوان در نمایش محتوای سایت ایجاد کرد. چون تمام قطعاتی که در محتوا نمایش داده می شوند به صورت جداگانه به شما ارائه می شود و می توانید در مورد نحوه نمایش آنها تصمیم گیری کنید و قدری آن ها را سفارشی کنید. ولی به این صورت معمولا ناگزیر هستید که برای نمایش کل محتوا، تنظیماتی انجام دهید. راه خوبی هست.

ممنون از پاسخ خوب و راهنمایی های بی دریغ وسخاوتمندانه شما
panels ماژول واقعاً قدرتمندی هست .

سلام خیلی مطالبتون مفیده واقعا ممنون

ارسال نظر