نمایش میزان تکمیل پروفایل کاربران دروپال با ماژول Profile Complete Percent

نمایش میزان تکمیل پروفایل کاربران دروپال با ماژول Profile Complete Percent

دروپال به صورت طبیعی دارای امکانات مدیریت کاربران در هسته سیستم مدیریتی است. بنابراین ساختن user در سایت، اعطای نقش به آنها و تنظیم میزان دسترسی های هر نقش به صورت بالقوه در دروپال موجود است. در نسخه دروپال 6، ماژول پروفایل در هسته به توسعه دهنده سایت کمک می کرد تا پروفایلی شامل فیلد های مختلفی برای user های سایت درست کند. در دروپال 7 این موضوع با آوردن CCK به هسته دروپال دستخوش تغییر و تحول شد و با API جدیدی فیلد ها و اینترفیس های تعبیه شده در دروپال، کار ساختن فیلد برای کاربران نیز گسترده تر و قوی تر شد.

درصد تکمیل پروفایل کاربران در دروپال

 ماژول Profile Complete Percent به شما به عنوان یک دروپال کار، این امکان را می دهد که یک بلوک در سایت نمایش بدهید که کاربر چند درصد از پروفایل خود را تکمیل کرده است و او را ترغیب کنید که سایر اطلاعات پروفایلی خود را وارد کند.

درصد تکمیل پروفایل کاربران در دروپال

همانطور که نمونه ای از کاربر این ماژول را می بینید، بلوکی در صفحه داریم که ضمن اینکه مشخص کرده است که چند درصد از اطلاعات پروفایلی کاربری که لاگین کرده است، تکمیل شده است، او را تشویق می کند یکی از فیلد های پروفایل خود را پر کند و می گوید که با پر کردن این فیلد چند درصد از پروفایل تکمیل می شود.

نصب ماژول در دروپال

ابتدا فایل فشرده این ماژول را از سایت دروپال دانلود کنید. سپس محتویات آن را در فولدر ماژول های سایت (sites/all/modules) بریزید. این ماژول وابستگی دیگری ندارد و به آسانی با رفتن به صفحه مدیریت ماژول ها در سایت دروپالی خود، آن را در گروه Profile یافته و فعال و نصب کنید.

نصب ماژول PCP در دروپال

تنظیم ماژول Profile Complete Percent در دروپال

بعد از اینکه ماژول Profile Complete Percent یا اختصارا PCP را نصب می کنید، باید تنظیم کنید که چه فیلد هایی را باید مد نظر قرار بدهد. برای تنظیم این ماژول در دروپال به صفحه پیکربندی (Configuration)  بروید. در گروه People، لینک جدید به عنوان Profile Complete Percentages وجود دارد. روی این لینک کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریتی این ماژول شوید.

در این صفحه به صورت کلی دو کار می توانید انجام بدهید. اول اینکه از تنظیمات عمومی (General Settings) گزینه Hide Block When Complete  را تعیین تکلیف کنید. اگر این چک باکس را علامت بزنید باعث می شود که این بلوک فقط در زمان های نمایش داده شود که اطلاعات پروفایلی تکمیل نیست. در صورتی که غیر فعال باشد، همیشه نمایش داده می شود حتی اگر 100% پروفایل پر شده باشد.

دومین چیزی که باید آن را مشخص کنید، فیلد هایی است که باید توسط این ماژول مورد توجه قرار داده شوند. برای این کار در قسمت Core Profile Field Settings، فیلد هایی را که می خواهید علامت بزنید. بنابراین فقط محاسبه تکمیل پروفایل بر اساس فیلد هایی که در اینجا علامت می زنید، انجام می شود.

در نهایت با انتخاب گزینه های مناسب دکمه انتهای صفحه را برای ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

مجوز های دسترسی به ماژول PCP

این ماژول فقط یک مجوز جدید (Permission) به دروپال اضافه می کند که فقط دسترسی به صفحه مدیریتی که در بالا صحبت کردیم، را تعیین می کند. مجوز های دسترسی این ماژول در صفحه دسترسی های سایت دروپالی شما در گروه Profile Complete Percentage قرار دارند. برای نقش های مدیریتی که باید به تنظیمات این ماژول دسترسی مدیریتی داشته باشند، مجوز Administer Profile Complete Percentages  را فعال کنید.

نظرات

با سلام
من از پروفایل 2 برای ایجاد پروفایل کاربرا استفاده کردم ولی در قسمت Core Profile Field Settings، گزینه ای مشاهد نکردم
برای پروفایل 2 باید به په صورت عمل کرد؟

ارسال نظر