دروپال 8 برای برنامه نویس ها + اینفوگرافیک

دروپال 8 برای برنامه نویس ها

دروپال 8 با سیستم مدیریت پیکربندی جدید که بر اساس فایل قرار دارد، قابلیت وب سرویس های REST و استفاده از فریم‌ورک سمفونی 2 (Symfony2)، از بهترین و معتبرترین تکنولوژی ها و تکنیک هایی استفاده کرده است که امروزه در دنیا موجود هستند. دروپال 8 به برنامه نویس ها اجازه می دهد تا با مراحل کمتر و با نیاز کمتر به دانش خاص دروپالی، کار بیشتری انجام دهند.

دروپال 8 به برنامه نویس ها این امکان را می دهد که:

  1. تغییرات را پیگیری کنند، پیکربندی پروژه را تحت کنترل ورژن قرار بدهند، و سایت محصول نهایی را خیلی تمیز آپدیت کنند.
  2.  داده های سایت را به صورت JSON یا XML ارائه کنند، و از فواید وب سرویس های REST بهره ببرند.
  3.  از چندین کتابخانه برتر مانند Composer، PHPUnit، Guzzle، Zend Feed Component، Assetic و غیره استفاده کنند.

برای دریافت اینفوگرافیک دروپال برای برنامه نویسان روی لینک زیر کلیک کنید:

اینفوگرافیک دروپال 8 برای برنامه نویسان

روشهای مدرن OOP در دروپال 8روشهای مدرن OOP

نسخه جدید دروپال از روش های مدرن برنامه نویسی شیء گرا در بسیاری از بخش های سیستم استفاده کرده است. این موضوع، انعطاف پذیری فوق العاده ای را در سیستم برای تغییر رفتار و عملکرد دروپال و تعویض بخش ها ایجاد می کند.

دسترسی به API های پیشرفته تر در دروپال 8دسترسی به API های پیشرفته تر

نسخه جدید دروپال، تکنیک های مدرن برنامه نویسی PHP را به کار گرفته و با کامپوننت هایی از جامعه بزرگتر PHP کار می کند. در موقعیت های بسیاری، این ویژگی، قدرت بیشتری به برنامه نویس برای نوشتن ماژول ها و توسعه پوسته ها می دهد. بیشتر از 1900 نفر فقط روی بهبود وضعیت دروپال 8 کار کرده اند.

ارائه کمک های بیشتر برای انتقال به دروپال 8ارائه کمک های بیشتر برای انتقال

دروپال 8 حاوی ابزار مختلفی برای ورود اطلاعات است که به صورت چشمگیری از ماژول Migrate الهام گرفته است برای اینکه شما را قادرمی کند که محتوا را از دروپال 6 یا دروپال 7 به نسخه جدید منتقل کنید.

تست با استفاده از PHPUnit در دروپال 8تست با استفاده از PHPUnit

همچنین دروپال 8 از PHPUnit برای انجام سریعتر و متمرکز تر عملیات تست، بهره می برد. تست های زیادی برای PHPUnit نوشته شده یا تبدیل شده اند. سیستم قدیمی تست دروپال یعنی SimpleTest هنوز بخشی از سیستم خواهد بود.

سادگی و اتحاد بیشتر در Entity API و Field API در دروپال 8سادگی و اتحاد بیشتر در Entity API و Field API

با به کارگیری بیشتر Entity ها و فیلد ها در هسته دروپال، هم اکنون برای کار با منو آیتم ها و فیلد های فرم های تماس فقط باید یک API را یاد بگیرید.

هسته خطی دروپال 8هسته خطی

چندین ماژول تک منظوره که به عنوان بخش های پایه ای سیستم در بسیاری از سایت های دروپالی استفاده نمی شدند، حذف شده اند مانند بلاگ، داشبورد، رای گیری، پروفایل و غیره. ماژول PHP نیز برای ارتقای امنیت سایت و تشویق روش های برنامه نویس بهتر حذف شده است.

سمفونی 2 و سایر کامپوننت ها در دروپال 8سمفونی 2 و سایر کامپوننت ها

دروپال 8 با استفاده از تکنولوژی های معتبر جامعه بزرگتر PHP نظیر کامپوننت های سمفونی 2 ساخته می شود. همین طور از کامپوننت های دیگری مثل Guzzle ، Assetic و غیره بهره می برد.

به کار گیری رابط هایی با دسترسی بیشتر ر دروپال 8به کار گیری رابط هایی با دسترسی بیشتر

برنامه نویس ها یک API ساده پیام رسانی با قابلیت تبدیل متن به صدا و یک API برای کنترل المنت های صفحه از طریق کی بورد دارند.

ارتقای کتابخانه های Frontend در دروپال 8ارتقای کتابخانه های Frontend

دروپال 8 با آخرین نسخه های کتابخانه های jQuery و jQuery UI می آید. کتابخانه Backbone، از نمونه های جدیدی است که در دروپال 8 وارد شده است و در هسته برای مدل سازی داده ها و همزمانی وضعیت ها، زیاد به کار رفته است.

وب سرویس ها در هسته دروپال 8وب سرویس ها در هسته

همچنین دروپال 8 زبان HAL (یا Hypertext Application Language) را نیز پیاده سازی کرده است. اکنون می توانید محتوای سایت را به صورت JSON یا XML ارائه دهید، کلاینت ها را با روش HTTP Authentication تعیین هویت کنید و حتی لیست های تولید شده در Views را نیز به صورت سرویس در اختیار قرار بدهید.

برای مرور کلی تری درباره دروپال 8 همین لینک را پیگیری کنید.

منبع: سایت رسمی دروپال

نظرات

مطالب جالب و مفیدی برای انتشار انتخاب میکنید. ممنون از زحماتتون
سوالی که از خدمتتون دارم: اگه کسی الان نسخه هشت رو برای سایتش انتخاب کنه چه مشکلات فنی ممکنه براش پیش بیاد؟ اگه نسخه هشت رسمی بیاد خیلی دوست دارم سایتم رو ارتقاء بدم و میدونم باید وقت خیلی خیلی زیادی رو برای این کار صرف کنم!! خیلی دوست دارم قبل از اینکه تغییرات بیشتری روی سایتم بدم برم روی نسخه هشت اما نمیدونم اگه الان اینکارو انجام بدم با چه مشکلاتی مواجه میشم. امکان نسخه هشت واقعا دهن ادم رو اب میندازه

تصویر admin
جناب معلی، از اظهار لطف شما سپاسگزارم. در مورد ارتقا به نسخه 8 فکر می کنم، بهتر است احتیاط بیشتری کنید. دروپال 8 دنیای کاملا متفاوتی از نسخه 7 است ولی هر ورژن جدیدی مشکلاتی در ابتدا در پی دارد. تجربه قبلی من در این باره یعنی ریلیز شدن دروپال 7 این طور بود که تا 10 ماه پس از ریلیز اصلی دروپال 7 نیز اعتماد کامل به این سیستم نمی شد کرد. خودم بعد از 4 ماه از ریلیز شدن دروپال 7، کار با دروپال 6 را تعطیل کردم. ولی تا مدتی نسخه های هسته دروپال هنوز مشکلات و یا نواقص قابل توجهی داشت و همین طور ماژول های موجود در سایت دروپال نیز به صورت کامل و صحیحی برای نسخه 7 عرضه نشده بود. ممکن است نتوانیم این قاعده را به دروپال 8 نیز تعمیم بدهیم ولی فکر می کنم احتیاط در این باره ضروری باشد. خصوصا که الان دروپال 7 و ماژول های آن در دوره بلوغ خود هستند.

ارسال نظر