دروپال 8

دروپال 8

دروپال 8 برای هر شخصی، چیزی دارد که دوستش داشته باشد. نسخه بعدی دروپال به عنوان سیستم مدیریت محتوای متن باز پیشرو  در جهان، با بیش از 200 ویژگی و امکان جدید، قطعاً شما را برنده خواهد کرد.

پرانعطاف ترین دروپالی که تا الان دیده اید

دروپال 8 استاندارد های جدیدی برای استفاده آسان ایجاد کرده در حالی که راه های بی شماری برای ساختن و پرداختن محتوا و انتشار آن در وب به شما ارائه کرده است. ساختار داده هایی که به آسانی امکان شخصی سازی دارند، فهرست ها، صفحات، برخورداری از قابلیت های جدیدی برای نمایش داده ها روی دستگاه های موبایل، ساخت API ها و تغییر برای نیاز های چند زبانه.

دروپال 8 روی تبلت

با هسته ای کوچکتر و معتدل تر، فرآیند آسان مهاجرت از نسخه های قدیمی تر، ابزار ویرایش محتوا در محل، به کار گیری قدرت بیشتری برای ماژول ها و پوسته ها با بهره گیری از روش برنامه نویسی شیء گرای (OOP) مدرن، چیزی برای هر فردی وجود دارد که دروپال 8 را دوست داشته باشد.

دروپال 8 موبایلموبایل در DNA دروپال 8

یک بار محتوا را در سایت قرار بدهید و ببینید که در هر دستگاهی به صورتی که می خواهید نمایش داده می شود.

دروپال 8 فقط مناسب برای موبایل نیست بلکه اول برای موبایل طراحی شده است. در دروپال 8، همه پوسته های داخلی واکنش گرا  هستند و حتی صفحات مدیریتی قابل استفاده در دستگاه های موبایل می باشند. جدول ها به خوبی کوچک می شوند و نوار مدیریت از ابتدا برای موبایل است.

قابلیت های چند زبانی دروپال 8قابلیت های چند زبانی دروپال 8

هر چیزی را در سیستم با رابط کاربری درونی، ترجمه کنید.

زمانی که یک سایت مخاطب های جهانی دارد، دروپال 8 به آن زبان ها صحبت می کند. با دروپال 8 شما می توانید هر چیزی در سیستم را با رابط کاربری درونی ترجمه کنید، صفحاتی با فیلتر های زبانی Views و قوانین نمایش بلوک ها بسازید و یا ترجمه های به روز را به صورت اتوماتیک از جامعه دروپال دریافت کنید.

همه جا از اولین صفحه نصب دروپال تا view ها و فیلد های تصویری قابل ترجمه هستند.

مدیریت پیکر بندی جدید در دروپال 8مدیریت پیکر بندی جدید در دروپال 8

تغییرات پیکربندی دروپال را انتقال بدهید و ورژن های مختلف را به آسانی مدیریت کنید.

مدیریت پیکربندی، مسیر همه جزئیات مهم را نگهداری می کند. دروپال 8 با یک سیستم مدیریت پیکربندی مبتنی بر فایل آمده است که انتقال تغییرات پیکربندی مانند نوع محتوا های جدید، فیلد ها یا view ها را از سایت آزمایشی به سایت محصول را آسان می کند. این قابلیت حتی به شما اجازه می دهد از کنترل ورژن برای پیکربندی سایت استفاده کنید. داده ها در مورد پیکربندی را در فایل ها جدا از داده های اصلی که در دیتابیس هستند، ذخیره کنید.

وب‌سرویس های تو کار در دروپال 8وب‌سرویس های توکار دروپال 8

اپلیکیشن های موبایلی بسازید که از دروپال به عنوان منبع داده استفاده می کنند یا از موبایل اطلاعاتی را به دروپال پست کنند.

دروپال 8، همین طور زبان state-of-the-art Hpertext Application را پیاده سازی کرده است. آیا می خواهید محتوا را به صورت JSON یا در قالب XML ارائه دهید، تصدیق هویت یک کلاینت را با استفاده از HTTP انجام دهید، یا لیست هایی که توسط Views تولید شده اند را به صورت سرویس ارائه کنید؟ همه این کارها و خیلی بیشتر از این را با دروپال 8 انجام دهید. امکانات بی پایان هستند.

ساخت پوسته در دروپال 8 سریع و جالبساخت پوسته سریع و جالب برای دروپال 8

سایت ها را به سرعت با تمپلیت‌انجین سریع، امن و انعطاف پذیر Twig بسازید.

دروپال 8 حاوی تملپیت‌انجین Twig برای PHP است. با Twig، قالب ها با زبانی آسان برای یادگیری نوشته می شوند که سادگی و امنیت بیشتری را به ارمغان آورده است. موتور Twig، طراحی سایت های دروپالی زیبا و عملیاتی را آسانتر از قبل می کند.

تولید محتوا بدون زحمت  در دروپال 8تولید محتوا بدون زحمت در دروپال 8

ویرایشگر WYSIWYG و ابزار ویرایش در  محل را برای ساختن محتوای قالب بندی شده و ایجاد تغییرات در عمل به کار ببرید.

با عملکرد ویرایشگر جدید و پلاگین CKEditor که در داخل دروپال به کار گرفته شده، هیچ وقت ویرایش محتوا در دروپال تا به حال آسان نبوده است. رابط کاربری جدید دو ستون افزوده که شما می توانید روی چیز که مهم است تمرکز کنید. ویرایش محتوا در محل بدون اینکه از فرم کامل ویرایش محتوا استفاده کنید از ویژگی های دروپال 8 است. پیکربندی WYSIWYG کار را آسان کرده ضمن اینکه امنیت وب را نیز مد نظر داشته است. ذخیره محتوا به صورت پیش نویس کار را آسانتر نیز کرده است. محتوا را هر جایی که آن را می خواهید و به صورتی که می خواهید مشاهده شود، منتشر کنید.

قدرت فیلد ها در دروپال 8قدرت فیلد ها در دروپال 8

دروپال 8 انواع فیلد بیشتری در هسته دارد و به شما اجازه می دهد فیلد ها را به انواع بیشتری از محتوا ضمیمه کنید.

انواع فیلد های جدیدی مانند entity reference، لینک، تاریخ، ایمیل، تلفن و ... به دروپال 8 اضافه شده اند. کامنت ها هم اکنون یک فیلد هستند، مثلا می توانید کامنت ها را در محصولات هم داشته باشید.  همچنین می توانید فیلد ها را به فرم ها برای ساختن فرم های تماس سفارشی ضمیمه کنید.

قدرت views در دروپال 8قدرت Views در دروپال 8

به آسانی صفحه اول، فهرست ها و بلوک ها و ... را تغییر بدهید. به آسانی صفحات مدیریتی، فیلتر های سفارشی، اکشن ها و ... را بسازید.

ماژول Views در گذشته، ماژول محبوبی بوده است که به افرادی که برنامه نویس نبودند اجازه می داد که لیست ها، پست ها، گالری ها، جداول، نقشه ها، نمودارها، آیتم های منو، بلوک ها، گزارش ها، پست های فروم و غیره را بسازند. با ورود دروپال 8 به عرصه، اکنون Views بخشی از هسته CMS شده است و عمیقا با دروپل یکپارچه شده است. صفحه اول سایت حالا یک view است. این به معنای آن است که شما می توانید به آسانی صفحه اصلی سایت و فهرست بلوک ها و غیره را به آسانی تغییر بدهید.

علامت گذاری بهتر محتوا با HTML5 در دروپال 8علامت گذاری بهتر محتوا با HTML5 در دروپال 8

اکنون صفحات سایت در دروپال 8 بر اساس HTML5 ساخته شده اند.  هر قالب خروجی، عناصر و کلاسها را با ابزار ورودی برای فیلد های موبایل مثل تاریخ، ایمیل، تلفن ساده کرده اند.

HTML5 نقش کلیدی در ساخت وب سایت هایی که با صفحات موبایل سازگاری دارند و در آنها عملیاتی می شوند، بازی می کند. این استاندارد صنعت وب اکنون در دروپال 8 قرار گرفته و به این معنی است که ابزار ذاتی موبایل ها را نیز در اختیار دارد.

پیروی دروپال 8 از روش های استاندارد صنعت وب و برنامه نویسیپیروی دروپال 8 از روش های استاندارد صنعت وب و برنامه نویسی

نسخه جدید دروپال خیلی بیشتری از قبل مدرن است و از کد های شی گرا مثل کلاسها، ارث بری و interface ها بهره گرفته و آخرین استاندارد های PHP مانند PSR-0، namespace ها و trait ها را به کار گرفته است. همین طور کتابخانه های قوی در خارج از دروپال مثل Composer، PHPUnit، Guzzle، Zend، Feed component، Assetic و بیشتر از این ها را به کار بسته است. دروپال دیگر در یک جزیره تنها نیست.

یکپارچه سازی دسترسی به سایت تجربه کاربری بهتریکپارچه سازی دسترسی به سایت و تجربه کاربری بهتر

دروپال 8، از تکنولوژی های استاندارد دسترسی به سایت نظیر WAI-ARIA، پشتیبانی گسترده تری می کند. همچنین برای استفاده معنایی بیشتر از HTML5 کار می کند. با بهره برداری از ARIA Live Announcements API و TabManager، دروپال 8 کنترل متمرکزی برای برنامه های تحت وب مدرن فراهم می کند. تغییرات کوچکی برای بهبود رنگ ها، و سایز فونت ها اعمال شده است. دروپال از قدرت امکانات autocomplete و مدال دیالوگ های jQuery UI استفاده خواهد کرد. ماژول Views اکنون در هسته قرار گرفته، بنابراین هم خروجی و هم رابط استفاده از Views، بیشتر در دسترس قرار گرفته است. برای اینکه به بازدیدکنندگان تجربه مطلوبی ارائه شود، مدیران سایت می توانند برای همه تصاویر در سایت عبارت جایگزینی (alt) وارد کنند.


ترجمه ای از سایت رسمی دروپال

نظرات

ممنون از مطلب خوبتون.

تصویر admin
ممنون از اینکه مطالعه کردید

سلام با تشکر از مطلب خوبتون
دروپال 8 چه زمانی منتشر می شود؟

تصویر admin
آقای سهیل، از لطف شما سپاسگزارم. هم اکنون نسخه های آلفا در حال انتشار هستند. پس از آن تعدادی نسخه بتا از دروپال 8 منتشر می شوند و پس ا ز آن هم احتمالا تعدادی نسخه RC تا در نهایت اولین نسخه از دروپال 8 به صورت رسمی انتشار بیابد. تعیین زمان دقیق آن کمی مشکل است ولی مدت زیادی مانده است.

همه چی سایتتون خیلی خوب طراحی شده به جز منو کناری که افتضاحه!

منتظر انتشار نسخه نهایی هستیم ، امیدوارم مهاجرت از دروپال 7 به 8 به همین آسونی که گفتین باشه و بتونیم از این دروپال فوق العاده قوی لذت ببریم !
ممنون :)

ارسال نظر