حالا وقت درست کردن سایت با دروپال 8 رسیده

حالا وقت درست کردن سایت با دروپال 8 رسیده

این خبری است که دریز بی‌تارت (Dries Buytaert) بنیانگذار پروژه دروپال امروز (8 سپتامبر 2015) در بلاگ خودش مطرح کرده است. او گفته خیلی ها می پرسند که کی می توانیم برای درست کردن سایت ها با دروپال 8 شروع کنیم. جواب این است: همین حالا!

آقای بی‌تارت شدیدا همه را تشویق کرده که دروپال 8 را برای پروژه هایی که در پیش رو دارند، ارزیابی کنند. همین طور از افرادی که روی ماژول های دروپال کار می کنند، خواسته که اگر تا الان ماژول های خود را برای دروپال 8 آماده نکرده اند، الان دیگر زمانش رسیده که این کار را حتما انجام بدهند تا برای انتشار نهایی دروپال 8 در دسترس عموم قرار بگیرد.

به گفته بی‌تارت در حال حاضر فقط 5 مورد وجود دارد که مانع انتشار دروپال 8 است. البته موارد زیادی بوده اند که حل شده اند و از الان فقط 5 مورد دیگر باقی مانده است تا اولین نسخه release candidate ارائه شود.

نسخه کنونی دروپال 8 که در سایت دروپال ارائه شده است، بتا 15 است. توجه داشته باشید که هنوز مسیر زیادی مانده است که دروپال 8 به نسخه ای بدون مشکل و با کیفیت تبدیل شود و همه ماژول های دیگر که مورد نیاز هستند با دروپال 8 به کار گرفته شوند. بنابراین خوب است که در پروژه هایی که بیشتر بر خود هسته دروپال استوار است و نیاز به ماژول های دیگر ندارد، استفاده شود. پروژه های جدی بهتر است تا انتشار نهایی دروپال 8 و ماژول های مورد نیاز دیگر، در انتظار بمانند. تجربه دروپالیکا از انشار دروپال 7 در سال 1389 نیز نشان داده که خوب است از زمان انتشار ورژن جدیدی از دروپال، زمان بیشتری را صبر کنید تا در پروژه های جدی به کار بگیرید مگر اینکه دلایل قانع کننده بیشتری برای شروع کار با دروپال جدید داشته باشید.

مطالب بیشتری از دروپال 8 را در این صفحه بخوانید.

ارسال نظر